Dik Duruş Korsesi Ne İşe Yarar?

Diğer korselerden biraz daha farklı bir işlevi olan dik duruş korsesini ele almak için önce bu korseyi tanımakta yarar var. Bu özel korse, omurga ağrılarında, duruş bozukluklarında, omuz düşüklüklerinde ya da kamburluk sorunlarında en kolay kullanılabilecek, rahat korse çeşitlerinden. Boyun ve kafayı destekleyerek, omuzların doğru şekilde hizalanmasını sağlayan bu korse ürünü, yanlış pozisyonlardan kaynaklanan ağrıların giderilmesinde de etkilidir. Bu tanım şimdi bizi şu soruya götürüyor: Dik Duruş Korsesi Ne İşe Yarar?

Duruşunuzda Ciddi Değişimler Gözlemlemek İçin…

Günümüzde masa başında çalışmanın en büyük dezavantajı, duruş bozukluklarına, boyun ve bel ağrıları gibi sorunlara sebep olması. Saatler boyunca, yanlış bir pozisyonda sabit bir şekilde oturarak bilgisayarlarla çalıştığımız bir ortamda, kamburluk ve omuz düşüklüğü gibi duruş bozuklukları da kaçınılmaz oluyor. Yanlış pozisyondaki kambur duruşumuz, çeşitli vücut ağrılarını da beraberinde getiriyor. Yoğun iş tempomuzda egzersiz yapmaya fırsat bulamadığımız gibi, çoğu zaman duruş bozukluğumuz devam ettiği için egzersizler de bir işe yaramamakta. O halde tüm sorunların en başına dönüp duruşumuzu düzeltmekte yarar var. Doğru pozisyonda duruş için gereken önlemi almayıp ihmalkar davrandığımız için, vücudumuzu destekleyen dik duruş korselerinden yardım alabiliriz. Vipkorse farkıyla sunulan Manyetik Dik Duruş Korsesi ürünümüz omuzların doğru bir şekilde hizalanmasını ve omurganın desteklenmesini sağlar.

Manyetik Dik Duruş Korsesi Nasıl Kullanılır?

Manyetik balenlerle desteklenmiş Dik Duruş Korsesi, eğilme, oturma gibi eylemlerinizde yanlış hareketler yapmanızı önler. Günlük 1-2 saatlik kullanımla bile gözle görülür değişiklikler sağlayan dik duruş korsesi, 21 gün boyunca düzenli kullanım kuralına uymanız halinde etkili sonuçlar sağlar. Konforlu bir kullanıma sahip olan bu korse, kıyafetlerin altına rahatça giyilebilir ve günlük hareketlerinizi etkilemez; özel dizaynı sayesinde giysileriniz altında belli olmaz. Çalışırken, yürürken, egzersiz yaparken kolayca takabilirsiniz. Manyetik dik duruş korsesini sitemizden inceleyebilir, siparişinizi online olarak oluşturabilirsiniz. Hızlı ve güvenli alışveriş imkânı da sizleri bekliyor.